Agjencia Zhurnal.mk.

Kryeministri bullgar të martën për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Sofje, 15 janar – Kryeministri i Bullgarisë, Kirill Petkov më 18 janar do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shkup, Republika e Maqedonisë së Veriut.

 

Delegacioni bullgar përfshin ministren e Punëve të Jashtme, Teodora Gençovska, ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Nikollaj Sibev dhe nënkryetarin e Asamblesë kombëtare Kristian Vigenin.

Petkov duhej ta vizitonte Maqedoninë e Veriut më herët, por vizita u shty pasi ai dhe presidenti Rumen Radev u urdhëruan të izoloheshin për shkak të kontaktit me një person të infektuar me koronavirus. Karantina e tij u hoq pasi doli negativ në testin PCR. 

Related posts

Zaev: Mandatar mund të jetë vetëm kryetari i LSDM-së

Z H

Në UEJL u mbajt konferencë shkencore me rastin e Ditës ndërkombëtare të përkthimit

D V

Miqtë e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë në Kongresin e SHBA-së do ta kryesojnë grupin për BE

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More