Agjencia Zhurnal.mk.

Kryeministri britanik: Besojmë se më 19 korrik do të kemi lehtësim të masave kundër COVID-19

“Planet, për lehtësuar kufizimet kundër koronavirusit në Angli më 19 korrik, janë të pritshme”, kështu është shprehur kryeministri i Boris Johnson.

 

Sipas tij masat lehtësuese do të ndërmerren në bazë të situatës epidemiologjike. Po ashtu ai ka paralajmëruar një dimër të vështirë  duke pasur parasysh edhe rrezikut të gripit.

“Duke parë situatën epidemiologjike, efikasitetin e vaksinave kundër të gjitha varianteve besoj që në 19 korrik do të kemi lehtësim të masave”, është shprehur Johnson.

Ky reagim i kryeministrit britanik erdhi, pasi deklaratave të nënkryetarit të Komitetit Këshillimor, Anthony Harnden se gripi mund të jetë një rrezik i madh këtë dimër, më tepër se koronavirusi.

Related posts

Joe Biden arrin në Bruksel – presidenti amerikan do të marr pjesë në samitin e NATO-s dhe G7

D V

Hakohet posta elektronike e FBI-së, dërgohen qindra mijëra e-mail të rrejshëm

D V

Hungaria nuk do të përdorë veto mbi sanksionet e BE-së ndaj Rusisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More