Agjencia Zhurnal.mk.

Kryeministri belg mbërrin në Kiev, takohet me Zelenskyn

Kryeministri i Belgjikës Alexander De Croo mbërriti në kryeqytetin ukrainas sot ku kreu një takim me Volodymyr Zelenskyy.

De Croo u përshëndet nga Zelenskyy, përpara se të shkonte brenda për bisedime mbi situatën në lidhje me infrastrukturën e Ukrainës dhe ndihmën ushtarake dhe humanitare.

“Pas bombardimeve të rënda të ditëve të fundit, ne qëndrojmë me popullin e Ukrainës. Më shumë se kurrë më parë,” tha De Croo.

Related posts

Trazirat në Kapitolin amerikan, Jacob Anthony Chansley pranon fajësinë në gjykatën federale

D V

Momenti kur tanku rus shkatërrohet në Mariupol

D V

Përleshje mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, raportohet për bombardime dhe viktima në kufi

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More