Agjencia Zhurnal.mk.

Krizë në portën e Romës kundër Milanit, lëndohet Patricio, Fuzato i infektuar, do të mbrojë një 19vjeçar?

The Giallorosi do të përballen me Milanin në San Siro, duke mos e ditur se kush do të qëndrojë në portën e tyre, shkruan Zhurnal.

 

Në një ndeshje të komplikuar në SanSiro, ku Roma d të pëballet nesër me Milanin në ora 18:30, Mourinho duhet të vendosë se kush do të qëndrojë në portë. Rui Patricio sot nuk është trajnuar me ekipin përshkak dhimbjeve në shpinë.

Nga ana tjetër, portieri i dytë Fuzato është në izolim shtëpiak përshkak se ka rezultuar pozitiv me korona virus. Ndërkohë, zgjidhja e vetme është Boer i cili është vetëm 19 vjeçar dhe i njejti ende nuk ka bërë debutim në Serie A.

Mourinho duhet t’ia mendojë mirë si do të veprojë ndaj rosonerëve sepse do të jetë një ndeshje me peshë për të dyja e kipet. Njëra lufton për titull, tjetra për një vend në Top4.//Zhurnal.mk

Pietro Boer, portjer i të rinjve të Romës

Related posts

Mosmarrëveshje për borxhin: Alves dhe Sao Paulo i ndajnë rrugët – Barcelona e mendon rikthimin e mbrojtësit

D V

Andrea Pirlo kandidat serioz për të marr drejtimin e Barcelonës

D V

Formacionet zyrtare: Interi synon rikthimi në krye me sfidën ndaj Lazios

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More