Agjencia Zhurnal.mk.

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Manchester United ka pësuar disfatën e dytë në grupet e Ligës së Kampionëve këtë edicion në po aq ndeshje.

Djajtë e Kuq u mposhtën nga Galatasaray me rezultat 3-2 në Old Traford dhe tani i janë vështirësuar shumë punët për kalimin e Grupit.

Mesfushori i Manchester United, Christian Eriksen ka folur pas ndeshjes duke treguar dëshpërimin që kanë.

Eriksen ka thënë se në dhomat e zhveshjes te Djajtë e Kuq po mbizotëron një qetësi shumë e madhe.

“Është një zhgënjim i madh. Është vërtet qetësi në dhomën e zhveshjes. E hodhëm, edhe në disa ndeshje të tjera këtë sezon”, deklaroi mesfushori danez.

Tutje Eriksen ka thënë se nëse duan të kalojnë grupin, atëherë fitorja në çdo ndeshje të mbetur është detyrim.

“Ne duhet të fitojmë çdo ndeshje për të pasur një mundësi për të kaluar dhe ky është qëllimi ynë”, përfundoi mesfushori danez. 

Related posts

U përfshi në trafik droge, përjashtohet nga Policia e Shtetit kryekomisar, Stiljan Pasho

Xh M

Akzuat për koncesionin e Sterilizimit-Ilir Beqaj paraqitet në SPAK në zbatim të masave ndaluese

Xh M

DASH : Shqipëria vazhdoi mbështetjen e fortë të përpjekjeve ndërkombëtare kundër terrorizmit 

Xh M