Agjencia Zhurnal.mk.

Krivokapiq: E ndaj dhimbjen time me qytetarët e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Shkup, 23 nëntor – Kryeministri malazez Zdravko Krivokapiq sot deklaroi se ndan pikëllimin e madh me kryeministrat dhe qytetarët e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë për aksidentin e autobusit afër Sofjes ku humbën jetën 46 persona, kryesisht pasagjerë nga Maqedonia e Veriut.

 

“Jam i befasuar me lajmin tragjik se jo larg Sofjes ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në të cilin kanë humbur jetën të paktën 46 persona, kryesisht qytetarë të Maqedonisë së Veriut. E ndaj dhimbjen e pamasë me kryeministrat dhe të gjithë qytetarët e dy vendeve mike”, shkroi Krivokapiq në Tuiter.

Të paktën 46 persona, shumica e të cilëve nga Maqedonia e Veriut, e kanë humbur jetën pasi një autobus mori flakë në autostradë në pjesën perëndimore të Bullgarisë.

Related posts

Mehmedoviq: Do të dalim nga kriza shëndetësore me imunitet kolektiv

D V

Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira to vogla deri në mesatare lokale

D V

Këshilli i Sigurimit i qeverisë bullgare javën e ardhshme do ta analizojë politikën ndaj Maqedonisë së Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More