Agjencia Zhurnal.mk.

Kristen Stewart thotë se ka bërë vetëm pesë filma të mirë në karrierë

Kristen Stewart e di se jo çdo film në të cilin është shfaqur ka qenë një hit.

 

Në një intervistë me The Sunday Times, aktorja 31-vjeçare, e cila luan Princeshën Diana në filmin e radhshëm biografik “Spencer”, rrëfeu se i pëlqenin disa nga dhjetëra filmat që ajo ka punuar gjatë gjithë karrierës së saj.

“Kjo është një goditje totale. Unë ndoshta kam bërë pesë filma vërtet të mirë, nga 45 ose 50 filma? Për të cilët them,” Uau, ai person bëri një punë të bukur!”, tha Stewart.

Foto: Getty

Ndër filmat e saj të preferuar, tha ajo, janë ata të regjisorit Olivier Assayas, si “Clouds of Sils Maria” dhe “Personal Shopper”, shkruan People.

“Duhet të shikoj listën time të kreditit. Por ato janë pak. Por kjo nuk do të thotë se jam penduar për përvojën e krijimit të tyre”, vazhdoi tutje aktorja.

Stewart tha se ajo “ishte penduar vetëm që tha po për disa filma”. Edhe pse nuk ishte mbi rezultatin, por përkundrazi se nuk ishte aq argëtues t’i realizosh.

Foto: Matt Baron/Shutterstock

“Më e keqja është kur je në mes të diçkaje dhe e di se jo vetëm që ndoshta do të jetë një film i keq, por të gjithë po presim të përfundoi”, shpjegoi ajo.

Kur iu kërkua të tregonte se cilët filma e bënë atë të ndihej ashtu, Stewart refuzoi të përgjigjej.

“Jo! Unë nuk jam një person i keq – nuk do t’i them emrat në publik”, tha ajo.

Foto: Getty Images

Në fillim të këtij muaji, Stewart i tha Daily Mail se ishte penduar për vetëm një gjë për performancën e saj në “Spencer”, që do të dalë në kinema më 5 nëntor.

“Unë nuk jam ende nënë. Është e vetmja pjesë e aktrimit për të cilën u ndjeva e pabesë”.

Në një intervistë tjetër të fundit me Entertainment Weekly, Stewart tha se është më selektive për filmat që zgjedh të punojë.

“Por unë mendoj se tani do të jem pak më i kujdesshëm. Mendoj se kam një shije më të mirë për atë që do të jetë frytdhënëse për mua personalisht, si një përvojë, nëse jo domosdoshmërisht ajo që do të bëhet hit në botë”, ishte shprehur aktorja.

Related posts

Kim Kardashian zbulon pse u divorcua nga Kanye West

Z H

Era Istrefi bën ndryshim të madh në pamje

D V

Rita Ora shfaqet me maskë me dizajn të ushtrisë në New York

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More