Agjencia Zhurnal.mk.

Krijohen hapësira të reja parkingu në Çair

Shkup, 5 korrik – Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu edhe më tej kujdeset që çairasit të kenë më tepër hapësira për parkingje. Kështu, Ganiu sot promovoi dhe hapësirën e re e cila është krijuar në rrugën Parashqevi Qeriazi prapa vet komunës së Çairit, informon Zhurnal.

 

Parkingu i krijuar është me sipërfaqe prej 1500 m2 dhe është shtruar me bekatonë.

Parkingje të tilla për momentin po krijohen në disa vende të ndryshme të Çairit, veçanërisht aty ku ka ndërtesa dhe ka mungesë parkingjesh apo parkingjet momentale nuk mjaftojnë për kapacitetin e veturave që frekuentojnë.

🚧🅿️Avancojmë punimet për krijimin e vendparkingjeve të reja në rrugën 📍“Parashqevi Qeriazi”(“ArhiePiskop Dositej”) në…

Posted by Visar Ganiu on Monday, July 5, 2021

Related posts

Janë regjistruar 468 raste të reja të Kovid-19, 11 të vdekur, 284 të shëruar

D V

Shilegov: Filloi asfaltimi i Bulevardit “Kiro Glirogorov” në Gazi Babë

Redaksia

Edi Rama për tragjedinë në Tetovë: Përqafim vëllazëror për krejt komunitetin tetovar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More