Agjencia Zhurnal.mk.

Kreshnik Uka shpallet “Ylli i Javës” në Superligë

 

“YLLI I JAVËS” i xhiros së 9-të në Superligë është shpallur futbollisti Kreshnik Uka i Drenicës.

Sulmuesi 26-vjeçar, është ndër më të merituarit për rezultatet pozivite të ekipit kuqezi nga Skenderaj, si me lojën e shfaqur, ashtu edhe me golat e tij.

Uka shënoi dy gola në ndeshjen e javës së nëntë ku skuadra e tij e mposhti Feronikelin. Me këtë fitore Drenica u rikthye në pozitën e liderit në Superligë.

Çmimin “Ylli i javës” për sulmuesin e skuadrës së Drenicës e dorëzoi Fatos Rushiti, menaxher i degës të BKT në Skenderaj.

Related posts

Mickovski vizitoi familjet në Tetovë, për zjarrin duhet të ketë përgjegjësi

D V

Lokalizohet zjarri në barakat e vjetra në Parkun e Qytetit në Shkup

D V

Tupançeski dhe Nuhiu për vizitë pune në Shqipëri

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More