Agjencia Zhurnal.mk.

Kreshnik Bekteshi propozon ngrirjen e çmimeve të produkteve ushqimore

Shkup, 3 dhjetor – Pasi çmimet e ushqimeve u rritën ndjeshëm, ministri Kreshnik Bekteshi vendosi në seancën e radhës të qeverisë të kërkojë ngrirjen e çmimeve të ushqimeve bazë. Vendimi për ngrirjen e çmimeve të miellit, qumështit, vajit dhe produkteve të tjera bazë do të merret më së voni deri të martën.

 

“Ministria e ekonomisë në seancën e ardhshme të Qeverisë do ta paraqesë propozim- vendimin për ngrirjen e çmimeve të produkteve themelore ushqimore”, njoftojnë nga Ministria e Ekonomisë.

Related posts

Zaev dhe Gashi sot do ta nënshkruajnë programin për hyrje të Alternativës në Qeveri

Redaksia

MSH: ISHSSH nuk konfimroi parregullsi në spitalet modulare në shtet

D V

Vazhdon ndërtimi i seksionit të dytë të rrugës “Boris Kidriç” në Kërçovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More