Agjencia Zhurnal.mk.

Krerët e FFK-së vizituan klubet që ndodhen në Antali

Presidenti Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri, me bashkëpunëtorë, kanë vazhduar sot me vizitat e tyre në klubet e Superligës, të cilat ndodhen në Antali për fazën përgatitore.

Pas vizitës së mbrëmshme te SC Gjilani, sot, krerët e FFK-së kanë vizituar Llapin, Dritën, Ballkanin dhe Prishtinën.

Gjatë këtyre takimeve u diskutua për stinorin pranveror dhe zhvillimet e përgjithshme në futbollin e Kosovës, me qëllim të ngritjes së mëtejme organizative dhe të cilësisë së futbollit.

Ata vlerësuan faktin se klubet tona po kanë mundësi të zhvillojnë fazën përgatitore në këtë vend bregdetar dhe po i masin forcat me klube nga vende të ndryshme evropiane, duke shprehur shpresën se puna e tyre intensive do të ndikojë që në pranverë të kemi kampionat shumë interesant dhe joshës për dashamirët e futbollit.Related posts

Zyrtare: Nuk ndalet Rahoveci, prezanton ish-kapitenin e skuadrës nga Superliga

Redaksia

Ambasadori çek Ludva është optimist për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Z.H

Ambasadori slloven: Çelja e negociatave, kryesfidë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More