Agjencia Zhurnal.mk.

Krasniqi për masakrën e Srebrenicës: Harresa përbën një krim të ri përkundrejt viktimave

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kutjuar masakrën e Srebrenicës.

Krasniqi ka thënë se 26 vjet më parë ndodhi një nga krimet më makabër që njeh qytetërimi bashkëkohor.

“26 vjet më parë ndodhi një nga krimet më makabër që njeh qytetërimi bashkëkohorë – Gjenocidi i Srebrenicës. Ne sot jo vetëm qe duhet të kujtojmë viktimat e Srebrenicës, por edhe të përballemi me këdo që përpiqet të retushojë historinë dhe të mohojë krimet e shovinizmit serb”, ka shkruar Krasniqi.

Ai ka theksuar se mohimi përbën fazën e fundit të një gjenocidi ndërsa harresa përbën një krim të ri përkundrejt viktimave. 

26 vjet më parë ndodhi një nga krimet më makabër që njeh qytetërimi bashkëkohorë – Gjenocidi i Srebrenicës. Ne sot jo…

Posted by Memli Krasniqi on Saturday, July 10, 2021

Related posts

Rohde: Çdo veprim i dhunshëm ndaj KFOR-it dhe gazetarëve është absolutisht i papranueshëm

Xh M

Momenti kur serbët gjuajnë me molotov KFOR-in, digjet edhe një veturë e policisë

Xh M

Trupat e KFOR-it të plagosur në veri, 11 janë italian, tre prej tyre në gjendje të rëndë

Xh M