Agjencia Zhurnal.mk.

Krasniqi për Kurtin: Ky tuc ka lind e tuc po jeton, e lëshoi një grusht miza dhe iku

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka lëshuar seancën menjëherë pasi mbaroi fjalimin e tij.

 

Madje sipas tij, Kurti “tuc ka lind e tuc po jeton”, duke shtuar se vetëm e lëshoi një grusht miza dhe iku nga seanca.

Kjo nuk i pëlqeu kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. Krasniqi hodhi kritika të rënda për Kurtin, të cilin e quajti frikacak.

“Ky tuc ka lind, tuc po jeton. Dol e lëshoi një grusht miza dhe iku. Krejt na jetojmë në imazhin e Albin Kurtit, jashtë tij s’ka jetë. Ky është arsyeja që Kosova ka ardhur në këtë derexhe”, ka thënë Krasniqi.

Related posts

KPK përzgjodhi 10 prokurorë për të shërbyer në panelet hetimore me mandat trevjeçar

Xh M

Shkroi se Kurti duhet ta lëshojë Kosovën ose do të vritet, Haxhi Hoti thotë se i vjen keq

D V

Hoti – Muratit: Mungesa e rezultateve të kanë bërë më agresiv. S’ke qenë kështu

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More