Agjencia Zhurnal.mk.

KQZ shpall rezultatet e zgjedhjeve për Dragashin, Bexhet Xheladini kryetar i ri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot zgjedhjet për kryetar të Dragashit, ndërsa Bexhet Xheladini është kryetari i ri.

Sipas këtyre rezultateve, kandidati i LDK-së Bexhet Xheladini ka fituar 51.16%, ndërkaq kandidati i PDK-së, Shaban Shabani 48.84%.

Certifikimi i rezultatit për Dragash ka ardhur pasi ka përfunduar procesi i numërimit të votave të ardhura nga diaspora për Komunën e Dragashit.

Kujtojmë Gjykata Supreme kishte urdhëruar rivotim nga diaspora për raundin e dytë të zgjedhjeve për Komunën e Dragashit.

Related posts

Vendimi për dinarin, Osmani dhe Hovenier diskutojnë për propozimet që ofrojnë zgjidhje për planin e tranzicionit

D V

Motra e Ganimete Musliut thotë se deputetja e kaloi me sukses operacionin

D V

Vdekja e katërvjeçares – Ministri Vitia në pritje të raporteve për të marrë masa

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy