Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski uroi gazetarët për rizgjedhjen e Çadikovskit në krye të SHGM-së

Shkup, 5 dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot ua uroi gazetarëve zgjedhjen e kryetarit tl kryesisë së Shoqatës së gazetarëve të Maqedonisë (SHGM), të cilët u zgjodhën dje.

“Gazetarët i uroj për zgjedhjen e kryetarit dhe kryesisë së SHGM-së që ndodhi fundjavën që shkoi dhe Ju dëshiroj të ju realizohen të gjitha përcaktimet programore të cilat i keni biseduar”, tha Kovaçevski, në fillim të konferencës së sotme për shtyp në Qeveri.

Të shtunën, në Kuvendin vjetor të SJGM-së, Mlladen Çadikovski u rizgjodh kryetar i Shoqatës, ndërsa u zgjodhën edhe anëtarët e Këshillit drejtues dhe mbikëqyrës, si dhe anëtarët e Këshillit të nderit. Anëtarë të Këshillit drejtues, mes tjerash, u zgjodhën edhe dy punonjës medial nga Agjencia Informative mediatike (MIA).

Related posts

LSDM: Mickoski të përgjigjet për takimet me Palevskin

Xh M

Policia në tërësi e zbardhi rastin në Karbinci, nuk ka elemente të veprës penale

Xh M

Xhaferi kryeministër, partitë politike po përgatiten për qeveri teknike dhe për zgjedhje

Xh M