Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski takon presidentin Biden në Nju Jork

Nju Jork, 22 Shtator – Me ftesë të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, mbrëmë morëm pjesë në pritjen zyrtare të organizuar prej tij në kuadër të Asamblesë së 77-të të Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, kështu shkruan kryeministri Kovaçevski pas takimit me presidentin amerikan.

 

Partneriteti strategjik me SHBA-në për ne si vend është jashtëzakonisht i rëndësishëm për përmbushjen e synimeve dhe prioriteteve kyçe.

Krah për krah me Shtetet e Bashkuara, ne qëndrojmë fort pas synimeve tona për forcimin e proceseve demokratike dhe avancimin e zhvillimit ekonomik dhe social të vendit tonë.

Related posts

Në Kuvend takim për shënimin simbolik të përvjetorit të gjenocidis në Srebrenicë

Z.H

Nikolovski nga Tirana: Vazhdojmë të thellojmë bashkëpunimin me Shqipërinë

Xh M

Më së shumti shi ka ra në Prilep dhe Berovë, moti edhe sot jostabil

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More