Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski: Sot në Bruksel po na përsëritet Bukureshti i vitit 2008

Shkup, 14 dhjetor –  Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot nga Brukseli tha se si asnjëherë më parë nuk ka pasur gatishmëri për zgjerimin e BE-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kryeministri thotë se frenimi i vetëm për integrimin e vendit në BE janë koalicioni pro-rus i OBRM-PDUKM dhe “E Majta”.

“Qytetarët tanë mund të jenë të sigurt se me këta politikanë do t’u hiqet mundësia për t’iu bashkuar shpejt familjes progresive evropiane dhe si dukej ajo në vitin 2008. Atëherë ishte në Bukuresht, ndërsa dje dhe sot është në Bruksel.

Le t’ju shërbejë nderi të gjithë këtyre partive dhe politikanëve, dhe qytetarët le ta kenë mendjen dhe të gjykojnë vetë se kush po lufton për çfarë të ardhmeje të vendit”, tha Kovaçevski në një deklaratë për media.

Kryeministri tha se në vitin 2008 kishte kolegë tjerë dëshmitarë i asaj që ka ndodhur në Bukuresht, ndërsa sot jeni ju dëshmitarë e asaj që po ndodh në Bruksel.

Related posts

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Xh M

Skandali në Onkologji huton qytetarët  – S’ka detaje nga Prokuroria për hetimet

Xh M

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy