Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski organizoi pritje me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadores amerikane

Shkup, 12 shtator – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sonte organizoi pritje me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadores amerikane, Kejt Meri Bërnz.

Kryeministri theksoi se ambasadorja Bërnz ishte e pranishme në një periudhë të rëndësishme për vendin dhe se gjithnjë do të mbetet mike e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

“Bashkëpunimi ynë gjatë viteve të kaluara ishte në bazë të partneritetit dhe i afërt, siç i ka hije bashkëpunimit të të dyja vendeve lidhja e të cilëve është e fuqishme nga dita e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, por edhe më parë”, tha kryeministri Kovaçevski.

Në pritjen morën pjesë ministra, ekspertë dhe përfaqësues të tjerë të politikës dhe bashkësisë së biznesit.

Related posts

Ballkani fillon përgatitjet për stinorin pranveror, kryen stërvitjen e parë nën drejtimin e Ilir Dajas

Redaksia

Nuhiu: Jemi në moment të mirë, besoj se do ta vazhdojmë ecurinë pozitive

Redaksia

Banka botërore parashikon rritje të ekonomisë për 2,7% sivjet

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More