Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski në Dojran në fillim të rehabilitimit dhe rikonstruktimit të sistemit kolektor dhe stacionit të ri pastrues

Shkup, 27 tetor  –  Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot do të marrë pjesë dhe do të mbjaë fjalim  në fillimin e rehabilitimit dhe rikonstruktimit të sistemit kolektor dhe hapjen e procedurës për ndërtimin e stacionit të ri pastrues në Dojran.

 Në ngjarje fjalime do të mbajnë ministrja e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Kaja Shukova, ambasadori i Republikës së Sllovenisë në vend, Gregor Presker, si dhe Ango Angov, kryetar i Komunës së Dojranit, bënë të ditur  nga shërbimi për shtyp i qeverisë. 

Related posts

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Xh M

Skandali në Onkologji huton qytetarët  – S’ka detaje nga Prokuroria për hetimet

Xh M

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy