Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski: Në ditën e sotme në vitin 2019, për herë të parë është ngritur flamuri i NATO-s para Qeverisë së Republikës së Maqedoniës së Veriut

Shkup, 12 shkurt – Në ditën e sotme në vitin 2019, për herë të parë është ngritur flamuri i NATO-s para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka shkruar kryeministri Dimitar Kovaçevski në profilin e tij në Fejsbuk.

“NATO do të thotë siguri, por në të njëjtën kohë hapë edhe perspektiva të reja. Stabiliteti rajonal, si dhe bashkëpunimi i avancuar me fqinjët dhe aleatët në NATO, por edhe fakti se jashtëzakonisht shpejtë e kemi përfunduar integrimin ushtarak, më bën posaçërisht krenar”, publikoi Kovaçevski.

Në profilin e tij në Fejsbuk, kryeministri Kovaçevski porosit se mbetemi të përkushtuar në pjesëmarrjen ne operacionet dhe misionet e NATO-s.

Related posts

Pollozhani: Buxheti është peng i politikave ekonomike, mungon plani “B”

Xh M

Arbnor Ramadani mbyll aventurën me Llapin pas katër vitesh mjaft të suksesshme

Redaksia

150 kompani ushqimore do transferohen në treg të rregulluar të energjisë elektrike

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More