Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski: Me masat me në kohë kundër krizës zbutëm goditjet në çmime

Shkup, 30 Prill – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut përmes profilit të tij në Facebook njofton se masat e marra nga Qeveria kanë zbutur krizën energjetike dhe ekonomike në vend.

“Me masat me kohë kundër krizës i zbutëm goditjet e çmimeve si dhe pasojat e krizës energjetike, të cilat mbrojtën standardin jetësor të qytetarëve dhe likuiditetin e kompanive, ka shkruar sot kryeministri Dimitar Kovaçevski.

Kjo Qeveri punon me efikasitet, ndershmëri dhe përgjegjësi dhe në atë frymë dhe sipas atyre parimeve do të vazhdojmë të punojmë”, ka shkruar Kovaçevski.

Related posts

VMRO: Qeveria po e lejon bullgarizimin e Maqedonisë, e ka pranuar propozimin francez

Xh M

Ganiu: Moment historik, promovojmë rrugën me emrin e ri “Ismail Qemali”

Z.H

Filipçe: Kemi rritje të infektimeve, të premten takim i komisionit për sëmundje infektive

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More