Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski bën thirrje për kursim të buxhetit, kryetari i Petrovecit blenë Audi A8 me vlerë 27 mijë euro

Shkup, 3 maj – Kryetari i komunës së Petrovecit, Borçe Mitevski, ka blerë një veturë Audi A8, me vlerë prej 1,650,000 denarë, (rreth 27,000 euro) pa TVSH, për nevojat e komunës. Kështu tregojnë dokumentet nga furnizimet publike, transmeton Zhurnal.

Në kohë krize kur vet autoritetet në pushtet bëjnë thirrje që të gjitha institucionet duhet të kursejnë të holla nga buxhetet e tyre për nevojat e Qeverisë, kryetari i Petrovecit, siguron komoditet për udhëtimet e tij, me një Audi të re 27 mijë euroshe.

Bartës i furnizimit është “PP Service Auto, fsh.Rzhaniçino, me menaxher Daniell Simonovski”.

MARRËVESHJA PËR FURNIZIM PUBLIK

Related posts

Shehi nuk vazhdon kontratën me Tiranën, e ardhmja e tij në Superligën e Kosovës?

Redaksia

Përfundojnë pjesët e para, Drita dhe Prishtina po i shkatërrojnë Gjilanin dhe Malishevën

Redaksia

Besimi dhe Llukarevska: Diferencën e kontributeve të pagës minimale neto të rritur do ta paguajë MPPS-ja

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More