Agjencia Zhurnal.mk.

Kovaçevski: Amanetin e Zaevit do ta çojmë në vend

Shkup, 12 dhjetor – “Sot festojmë, por prej nesër duhet t’i përvjelim mëngët dhe të nisim për punë”, këto ishin fjalët e para të liderit të ri të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski.

 

Ka falënderuar liderin e deritanishëm, Zoran Zaev për mbështetjen dhe për energjinë e mbjellur në parti.

“Të gjithëve na ka motivuar.. Bashkë me qytetarët ka rrënuar regjimin e Gruevskit, e futi shtetin në NATO dhe e afroi me Bashkimin Evropian”, tha Kovaçevski për Zaevin.

Ka bërë të ditur se Zaevi u ka lënë amanet

“Ai na la amanet që të vazhdojmë rrugën drejt BE-së dhe ne nga kjo rrugë nuk do të largohemi”, tha më tej Kovaçevski.

Related posts

Janë regjistruar 467 raste të reja me Kovid-19, 496 pacientë të shëruar dhe 14 të vdekur

D V

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris

D V

Stoev: Sofja pret hapa konkrete nga Shkupi për realizim të përhershëm të Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More