Agjencia Zhurnal.mk.

Koulibaly: Mund ta fitojmë Premier League, dua të bëj histori

Kalidou Koulibaly është shprehur optimist lidhur me gjasat e Chelsea për triumf në Premier League.

 

Qendërmbrojtësi i Chelsea, Koulibaly ka folur së fundmi lidhur me gjasat e ‘Bluve’ për një triumf të mundshëm në Premier League.

Senegalezi është shprehur optimist dhe thotë se është i vendosur të bëjë histori në kampionatin anglez.

“Ne mund ta fitojmë Premier League këtë sezon, dua të bëj histori”, ka thënë Koulibaly.

“Erdha me një trajner që më donte me wdo kusht dhe pastaj ai u largua. Të dy Tuchel dhe Potter luajnë me tre mbrojtës. Unë isha mësuar me 4 te Napoli. Por, kurrë s’mëson së mësuari”, shtoi tutje ai.

Koulibaly ishte një nga transferimet më të mëdha të merkatos së verës.

Related posts

Smalling mungon tri javë, mungon në dy ndeshje të mëdha në Serie A

D V

Sot zhvillohet tri ndeshje në Superligën e Kosovës

Lea Muslija

Breshka 30-vjeçare parashikoi se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More