Agjencia Zhurnal.mk.

Kostadinov në Tiranë, diskutojnë për rrezikun dhe mundësitë e Ballkanit

Tiranë, 19 Shtator – Kreu i komunës së Strumicës, Kostadin Kostadinov sot ka marrë pjesë në një eveniment të organizuar në Tiranë nga ambasada amerikane.

Diskutuam për problemet dhe mundësitë që kemi dhe për idetë se si të ecim përpara, thekson mes tjerave Kostadinov.

Me nder të veçantë sot në Tiranë, në një pritje të organizuar nga Ambasada Amerikane.

Kam pasur një takim të hapur dhe të sinqertë me ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri, H.E. Yuri Kim.

I shpreha mirënjohjen time ambasadores dhe administratës amerikane për njohjen e progresit të komunës së Strumicës dhe më ftuan të marr pjesë në konferencën rajonale me temë “Të sigurtë. Të gjelbër. Zgjidhje për qytete të zgjuara: Rreziku dhe mundësitë për Ballkanin Perëndimor”.

Diskutuam për problemet dhe mundësitë që kemi dhe për idetë se si të ecim përpara.

https://www.facebook.com/photo?fbid=475105671294644&set=pcb.475105751294636

Related posts

A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

Xh M

Azir Aliu: Në numra të deputetëve ne jemi barazi! 13 të VLEN, 15 të BDI-së (VIDEO)

Redaksia

Dimitrievski: ZNAM është opsioni i tretë në bllokun politik maqedonas

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky