Agjencia Zhurnal.mk.

Kosovë – Spanjë, mësohen emrat e gjyqtarëve që do ta ndajnë drejtësinë në këtë takim

Kosova është nikoqir i Spanjës për takimin që luhet në Grupin B në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Ndeshja që do të fillojë në ora 20:45, do të luhet të nesër (e mërkure) në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Bobby Maden, do të jetë gjyqtar i cili do ta ndajë drejtësinë në ndeshjen Kosovë-Spanjë që do të zhvillohet më 8 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri”.

A

Kjo u bë e ditur nga faqja zyrtare e UEFA-s.

Ai do të jetë i asistuar David Roome dhe Sean Carr, kurse gjyqtar i katërt do të jetë David Munro.

Ndërkaq asistentë të VAR-it do të jetë austriaku Jarred Gavan Gillett dhe anglezi Nick Hopton.

Spanja është lider i grupit me dhjetë, Suedia me nëntë, Kosova me katër, Greqia me treë dhe Gjoergjia me një sosh.

Related posts

Seanca e Këshillit ekonomiko-energjetik, Grubi: Fokusi tek menaxhimi më efikas i krizës

Xh M

Presidenti Ademi takoi përzgjedhësin Giresse

Redaksia

Landsbergis: BE-ja ndodhet në një test, ose do të shkatërrohemi, ose do të dalim më të fortë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More