Agjencia Zhurnal.mk.

Kosovari bën mozaik fytyrën e mbretëreshës Elizabeth II, merr vëmendjen e mediave të huaja

Më datë 8 shtator të këtij viti ka ndërruar jetë Mbretëresha Elizabeth II.

Ajo vdiç në moshën 96 vjeçare dhe mbretëroi për 70 vjet.

 

Artisti kosovar, Alkent Pozhegu pas vdekjes së mbretëreshës krijoi një mozaik të cilin ia kushtoi asaj.

“Art Mozaik me drithëra. Mbretëresha e Anglisë. Alkenti!” shkroi ai krahas imazhit të mozaikut.

E vepra e tij bëri jehonë tek mediat ndërkombëtare duke zënë vend në disa prej titujve të gazetave prestigjioze britanike.

Related posts

Dafina Zeqiri reagon ndaj kritikave për bashkëpunimin me Kidën

Lea Muslija

Arjola “bëhet” ushtare, ndan fotografi tërheqëse me ndjekësit

Lea Muslija

Kim Kardashian i shpëton padisë së Blac Chyna kundër familjes së saj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More