Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova U19 fillon grumbullimin, Ademi e Challandes i përcjellin stërvitjet

Në këtë kamp përzgjedhësi Krasniqi kishte paraparë t’i kishte në dispozicion lojtarët që luajnë jashtë vendit, por për shkak se disa prej tyre nuk janë lejuar nga klubet e tyre, e disa tjerë munguan për shkaqe objektive, përzgjedhësi ka vendosur që të ftojë edhe lojtarë nga klubet vendore.

Të pranishëm në stërvitjen e sotme të Kombëtares U19 ishin edhe presidenti Agim Ademi dhe përzgjedhësi i Kombëtares, Bernard Challandes, i cili ndodhet në Kosovë për takim zyrtar me kreun e FFK-së.

Ata vëzhguan nga afër paraqitjen e djelmoshave të rinj dardanë, gjeneratë kjo e cila është shumë e rëndësishme edhe për të ardhmen e Kombëtareve U21 dhe A. Në kuadër të këtij kampi, Kombëtarja U19 do t’i zhvillojë edhe dy ndeshje testuese.

Ndeshjen e parë do ta luajë nesër në Hajvali, në orën 17:30 kundër Fushë Kosovës. Dardanët U19 bëjnë pjesë në grupin Grupin 10 të kualifikimeve së bashku me Norvegjinë, Gjeorgjinë dhe Uellsin.

Related posts

Veljanoski: Zaev also confirmed that we are neither the creators nor the organizers of the April 27 events

Z.H

Sela ofendon Alternativën: Gjesti i tyre ishte pervers

D V

Historianët bullgarë shpallin fitore në betejën me historinë: Revolucion në Maqedoni

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More