Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova U-20 pëson nga Sllovakia në konkurrencën e femrave

Vashat e Kosovës U-20 kanë pësuar humbje nga Sllovakia me shifrat 71-38 (26:11, 17:6, 12:12, 16:9), në kuadër të FIBA U20 Women’s European Challengers, takim që u zhvillua në Shkup.

Sllovakia e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 26:11. Edhe në periodën e dytë, vashat sllovake vazhduan me lojë të mirë, por më pas u këndellen vashat kosovare, derisa perioda e dytë përfundoi 17:6, duke shkuar në pushim me shifrat 43-17.

Periudha e tretë ishte tërësisht e barabartë, çka tregon edhe rezultati 12:12. Edhe 10 minutat e fundit ishin të barabartë, por në fund sllovaket krijuan epërsi dhe triumfuan në fund 71-38.

Te Kosova u dalluan Astera Tuhina me gjashtë pikë, 10 kërcime e gjashtë asistime dhe Dea Pushkolli me 11 pikë.

Ndeshjen e ardhshme, Kosova e zhvillon ndaj Luksemburgut, të enjten nga ora 17:00.

Orari

Sllovakia-Kosova 71:38

15 korrik

17:00 Kosova-Luksemburgu

17 korrik

17:00 Rumania-Kosova

18 korrik

21:00 Maqedonia Veriore-Kosova

Related posts

Sheikët e rinj të Newcastle nuk ndalen, duan të blejnë edhe Interin

D V

Milani gjen marrëveshjen me Monacon për sulmuesin Pellegri

D V

Uzuni në listën e dëshirave të Real Betisit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More