Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova shënon rekord të rasteve të reja me COVID-19

Në Kosovë janë regjistruar 4397 raste të reja me koronavirus sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë më 26 janar.

Rastet e reja dolën pas testimit të 16,307 mostrave. Nga kjo shifër i bie se rreth 27 për qind e të testuarve kanë rezultuar pozitivë për sëmundjen COVID-19.

Në njoftimin e MSH-së, që i referohet të dhënave të 24 orëve paraprake, bëhet e ditur se janë shëruar edhe 607 pacientë.

Në Kosovë, aktualisht janë 25,458 raste aktive me koronavirus.

Deri më tani, të vaksinuar plotësisht, me dy doza të vaksinës janë 832,020 persona.

Në Kosovë, të gjithë personat nga mosha 12-vjeçare mund të vaksinohen kundër koronavirusit. Dozën përforcuese dhe atë të tretë mund ta marrin të gjithë personat mbi 18 vjeç që janë imunizuar me dy doza para tre muajsh.

Related posts

Enver Hoxhaj zëvendëson Bedri Hamzën, zgjidhet nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

D V

Kamberi: Po tentohet që shqiptarët të mos kenë asnjë deputet në parlamentin e Serbisë

Xh M

Nga sot gjenerali Welsey Clark do të jetë këshilltar special i Armend Mehajt

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More