Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova regjistron tetë raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 1 mijë e 353 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 10 qytetarë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105,422.

Raste aktive mbeten 149.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.438 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 250.658 doza të vaksinës.

Deri më sot 63.301 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

Jahjaga: Unë votova për Prishtinën që e dua

D V

Hisen Berisha pritet të zëvendësojë Uran Ismailin në Kuvend

D V

Sot nis numërimi i votave të diasporës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More