Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova regjistron mbi 2 mijë raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

8 të vdekur dhe 2 mijë e 236 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar brenda 24 orëve në Kosovë.

 

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, gjatë kësaj periudhe janë realizuar 11 mijë e 373 testime.

Sot janë shëruar 138 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106 mijë e 546.

Në total numri i rasteve aktive është 14.249.

Related posts

Kryeprokurorët dhe prokurorët obligohen t’u raportojnë mbikëqyrësve kur komunikojnë me pushtetet tjera, KPK sqaron vendimin

D V

Presidentja Osmani i reagon ministrit serb në Këshillin e Sigurimit: Mos na ligjëro për implementim të marrëveshjeve

D V

Kuvendi shqyrton raportin vjetor financiar të Buxhetit të Kosovës për vitin 2020

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More