Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova regjistron edhe 17 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës, njoftoi se më 26 nëntor, 17 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, nga gjithsej 1.263 mostra të testuara për COVID-19.

 

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 5 pacientë, duke e çuar numrin e të shëruarve në total në 157.748.

Në anën tjetër, që nga fillimi i vaksinimit, sipas Ministrisë së Shëndetësis,ë deri tash janë dhënë 1.612.311 doza të vaksinës, derisa 759.901 qytetarë janë imunizuar me dozën e dytë.

Kosova ka nisur fushatën e imunizimit kundër koronavirusit në fund të muajit mars. Të drejtë të vaksinimit kanë personat mbi 12 vjeç.

Në Kosovë jepen vaksinat e Pfizer/BioNTech dhe AstraZeneca dhe qytetarët kanë të drejtë të zgjedhin se cilën prej këtyre dy vaksinave duan ta marrin.

Related posts

Borrell paralajmëron takim Kurti-Vuçiq para fundit të vitit

D V

Kurti takoi komandantin e KFOR-it: Jemi të përkushtuar në luftimin e krimit dhe korrupsionit

D V

Specialja miraton pjesërisht apelet e Veselit, Selimit dhe Krasniqit lidhur me paraburgimin në Hagë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More