Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova regjistron 15 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.550 testime janë regjistruar 15 raste të reja me coronavirus.

 

Prej rasteve të reja 10 janë në Shkup, nga dy në Dibër dhe Kumanovë dhe një rast në Tetovë.

Po ashtu janë regjistruar edhe gjashtë të shëruar, prej të cilëve pesë janë nga Shkupi dhe një nga Tetova. ISHP nuk ka regjistruar raste të vdekjes gjatë 24 orëve të fundit.

Ndryshe, që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 155.965 pacientë, prej të cilëve 150.243 janë shëruar dhe 5.488 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 234./

Related posts

“Syri i Popullit”, Sadri Ramabaja dhe Avni Llumnica mbrohen ne heshtje

Xh M

Presidenca dhe Kuvendi marrin ngjyrë portokalli, në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Gruas

D V

Rrëfimi i Besarta Jasharit: Momenti më i rëndë kur s’kam mundur me shpëtua motrën e vogël

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More