Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova regjiston 1,894 raste pozitive me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 14.284 testime, 1.894 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 22 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.354 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 117.011.

Në total numri i rasteve aktive është 27.404.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.835 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 841.591 doza të vaksinës.

Deri më sot 284.269 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

Stano: Reagimi i Borelli për Kosovën i referohet kontekstit më të gjerë, jo operacionit policor

D V

464 raste aktive me Covid në Kosovë

Z H

Mbyllet për publikun seanca e “Syrit të Popullit” gjatë diskutimit për dëshmitarët anonim, polemika mes Ramabajës dhe prokurorit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More