Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova në 24 orët e fundit regjistron 2541 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 14 raste të vdekjes, si dhe 2.541 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Ndërkaq, janë shëruar 604 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 108.603.

Në total numri i rasteve aktive është 23.845.

Tutje theksohet se janë dhënë 18.326 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërsa 250.626 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 747.898 doza të vaksinës.

Related posts

Komisioni për Buxhet pajtohet me koeficientin 105 euro

D V

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Ferizajn: Agim Aliu i PDK-së fiton pa balotazh

D V

Kadrijaj ironizon me Haxhiun: Beogradi e paska porositur Haradinajn që ta formojë ushtrinë!

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More