Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova në 24 orët e fundit regjistron 1,612 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 13.953 testime, 1.612 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 32 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 2.460 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 119.471.

Në total numri i rasteve aktive është 26.524.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.618 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 862.224 doza të vaksinës.

Deri më sot 291.645 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

592 raste aktive me coronavirus në Kosovë

D V

Konjufca dhe deputeti Genc Nimanbegu flasin për raportet Kosovë-Mali i Zi

D V

14 vjeçari ther me thikë një 11-vjeçar në Prizren

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More