Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova mëson kundërshtarët për Ligën e Kombeve

Shorti për Ligën e Kombeve është hedhur në selinë e UEF-as në Nyon të Zvicrës.

 

Kosova do të jetë pjesë e Ligën C, ndërsa është shortuar në grupin e dytë.

Me të në grup do të jenë Greqia, Irlanda e Veriut dhe njëra në mes të Qipros/Estonise.

Cilat janë datat e ndeshjeve?

Ditët e ndeshjeve 1 dhe 2: 2–8 qershor 2022

Ditët e ndeshjeve 3 dhe 4: 8–14 qershor 2022

Ditët e ndeshjeve 5 dhe 6: 22–27 shtator 2022

Shorti i finaleve: Mbetet të caktohet

Gjysmëfinalet: 14 dhe 15 qershor 2023

Ndeshja finale dhe vendi i tretë: 18 qershor 2023

Ndeshjet: 21–23 dhe 24–26 mars 2024

Related posts

Polonia shënon gol/ Shpërthejnë tifozët, ndërpritet ndeshja në ‘Air Albania’

D V

Kosova triumfon ndaj Armenisë në konkurrencën e femrave

D V

Formacionet zyrtare, Deçiç – Drita: Nuhiu nuk ndryshon asgjë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More