Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova garon për medalje Kampionatin Botëror të Karatesë në Dubai

Kosova është në garë për katër medalje të bronzta në Kampionatin Botëror të Karatesë që mbahet në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe.

 

“Pas Fortesa Oranës (+68 kg) e Elhami Shabanit (-84 kg), edhe Ylli Cenaj (-67 kg) dhe Albulena Gërvalla (-55 kg) do të vazhdojnë rrugën drejt medaljes së bronztë përmes repesazhit në Kampionatin Botëror të Karatesë, që po mbahet në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe”.

“Iu urojmë fat dhe suksese në luftërat e nesërme”, thuhet në një publikim në faqen e KOK-ut në Facebook.

Kosova është e njohur për suksese të mëdha në sportet individuale dhe shpesh ka fituar medalje të rëndësishme në gara evropiane dhe botërore.

🥋🇽🇰Pas Fortesa Oranës (+68 kg) e Elhami Shabanit (-84 kg), edhe Ylli Cenaj (-67 kg) dhe Albulena Gërvalla (-55 kg) do të…

Posted by Kosovo Olympic Committee on Wednesday, November 17, 2021

Related posts

Kupa e Botës çdo dy vite? Ronaldo tregon hapur mendimin e tij rreth projektit

D V

Radamel Falcao po rikthehet në La Liga

D V

Jose Mourinho e këshillon Granit Xhakën, pasi futbollisti shqiptar u infektua me COVID-19: Merre vaksinën dhe je i sigurt

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More