Agjencia Zhurnal.mk.

Kosova fiton ndaj Kuvajtit në miqësore

Kosova në hendboll e ka fituar bindshëm miqësoren ndaj Kuvajtit. Të premten mbrëma në Podgoricë, Kosova jonë fitoi me rezultatin 36:26.

 

Djemtë tanë kanë dominuar që nga fillimi dhe fitorja nuk është vënë në dyshim për asnjë moment.

Të kujtojmë që dy vjet më parë me Kuvajtin në Kosovë kishim një humbje e një barazim.

Ndeshja nisi mirë për ne dhe shkëputja në rezultat ishte graduale. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:12.

Pjesa e dytë ka vazhduar njëjtë me epërsinë që shkoi deri në 11 gola.

KOSOVAAAA

Fitore me shumë peshë ndaj KuvajtitKombëtarja e Kosovës e ka fituar bindshëm miqësoren ndaj Kuvajtit. Të premten mbrëma në Podgoricë, Kombëtarja jonë fitoi me rezultatin 36:26. Djemtë tanë kanë dominuar që nga fillimi dhe fitorja nuk është vënë në dyshim për asnjë moment. Të kujtojmë që dy vjet më parë me Kuvajtin në Kosovë kishim një humbje e një barazim.Ndeshja nisi mirë për ne dhe shkëputja në rezultat ishte graduale. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:12. Pjesa e dytë ka vazhduar njëjtë me epërsinë që shkoi deri në 11 gola.Rastin e kanë fituar të gjithë lojtarët ndëraa debutuan plot shtatë hendbollistë.Të dielën është miqësorja e dytë me Kuvajtin.KOSOVA: Elvir Muça (5 pritje), Arbios Mushkolaj (2/2), Kastriot Jupa (4/4), Agon Bajqinovci (2/2), Lulzim Shabani (2/1), Egzon Gjuka (10/7), Matej Taçi (4/2), Mursel Mehmeti (7 pritje), Sali Maxhera (1/1), Deniz Terziqi (7/5), Jon Muqolli (4/3), Florian Rexha, Drilon Tahirukaj (4/4), Festim Mustafa (3/2), Shaban Zogaj (4/3).

Posted by Federata e Hendbollit e Kosovës on Friday, December 17, 2021

Rastin e kanë fituar të gjithë lojtarët ndëra debutuan plot 8 hendbollistë.

Të dielën është miqësorja e dytë me Kuvajtin.


KOSOVA: Elvir Muça (5 pritje), Arbios Mushkolaj (2/2), Kastriot Jupa (4/4), Agon Bajqinovci (2/2), Lulzim Shabani (2/1), Egzon Gjuka (10/7), Matej Taçi (4/2), Mursel Mehmeti (7 pritje), Sali Maxhera (1/1), Deniz Terziqi (7/5), Jon Muqolli (4/3), Florian Rexha, Drilon Tahirukaj (4/4), Festim Mustafa (3/2), Shaban Zogaj (4/3).

Related posts

Jurgen Kloppit i kthehen tre lojtarë për ndeshjen me Leicester Cityn

D V

Berisha nuk e respektoi rregullin ‘Fair-Play’, por gjithçka nisi tri vite më parë nga të njëjtit kundërshtar

D V

Kupa e Botës të zhvillohet çdo dy vite, UEFA e shqetësuar dhe kundër me planit të FIFA-s

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More