Agjencia Zhurnal.mk.

Koreja e Jugut regjistron numrin më të lartë të infektuarve me Kovid-19 në 6 muaj

Koreja e Jugut ka shënuar 800 raste, shifra më e lartë e të infektuarve në 6 muaj. Shkaku i rritjes së rasteve është përhapja e variantit Delta.

 

Pothuajse 81% e 765 rasteve të transmetuara lokalisht u regjistruan në Seul dhe rajonet e tij përreth, sipas të dhënave të KCDA.

Qeveria kishte deklaruar se do të lehtësonte masat e distancës sociale duke filluar këtë muaj ndërsa fushata e vaksinimit u përshpejtua.

Por një ditë para lehtësimit të masave, numri i rasteve shënoi rritje duke detyruar qeverinë të shtynë kufizimet deri me 7 korrik.

Related posts

Të paktën 18 civilë vriten nga milicitë lokale në Kongo

D V

Ka indikacione se ukrainasit po dërgohen në Rusi kundër vullnetit të tyre

Xh M

Një helikopter ushtarak është rrëzuar në Meksikë – 14 të vdekur dhe një i plagosur

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More