Agjencia Zhurnal.mk.

Konjufca e lëshon sallën: Le ta udhëheq nënkryetari i PDK-së ose i LDK-së seancën

Kreu i Kuvendit, Glauk Konjufca e ka lëshuar sallën e Kuvendit të Kosovës, pas kërkesës së deputetes së PDK-së, Ganimete Musliu.

Musliu, kritikoi mazhorancën për mosparaqitje në seancë dhe i ka bërë thirrje kryeparlamentarit Konjufca, që t’i ftojë në seancë deputetët e pozitës, duke i thënë që nuk është njeri pa fuqi në VV, raporton Ekonomia Online

“Kryetar nuk jeni krejtësisht i pafajshëm në krejt këtë ngjarje sepse nuk jeni pa fuqi politike brenda subjektit tuaj politik dhe unë mendoj që edhe për ju tani më mirë do të ishte që t’u bëni thirrje publike deputetëve të partisë tuaj që të jenë këtu dhe t’i përkrahin kërkesat e Policisë së Kosovës ose ta lironi karrigen dhe t’ia lironi një nënkryetari ta udhëheq këtë seancë”. 

I menjëhershëm qe reagimi i kryekuvendarit Konjufca.

“Atëherë zonja Musliu unë pajtohem plotësisht me kërkesën tuaj. Seancën pra le ta udhëheq nënkryetari i juaj PDK-së ose i LDK-së. Faleminderit”, ka thënë Konjufca dhe është ngritur për të dalë nga salla.

Seanca me këtë rast nuk ka vazhduar më.

Related posts

Trupi i Liridonës do të rivarroset sot në fshatin e lindjes

D V

Sot mblidhet komisioni hetimor për rezervat shtetërore

D V

“Serbia po ngec nën barrën e Kosovës”- gjithçka nga takimi Kurti-Jovanoviq në prag të zgjedhjeve në Beograd

D V