Agjencia Zhurnal.mk.

Konfirmohet largimi i radhës nga Feronikeli, futbollisti ndahet me klubin pas një kohe të gjatë qëndrimi

Astrit Thaqi është lojtari i radhës që i jep fund aventurës së tij me skuadrën nga Drenasi, shkruan Gazeta Olle.

Mbrojtësit të njohur kosovar i skadon kontrata me klubin, andaj nga dita e sotme ai do të jetë lojtar i lirë.

Njoftimi ka ardhur nga vetë futbollisti.

“Permes keti postimi ,dua te ju njoftoj se ky mund te jet viti im i fundit ne fanelen e Feronikelit ,sot perfundon kontrata ime ,nga sot jom lojtar i lire. Respekt A.TH”, ka shkruar Thaqi në rrjete sociale.

Thaqi kishte ardhur te Feronikeli para tetë vitesh nga Ramiz Sadiku, dhe që nga atëherë i ka qëndruar besnik klubit.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Një çetë nga Armata shkon për stërvitje “KFOR 30” në RF të Gjermanisë

Z.H

Në tregun e patundshmërive 7.777 transaksione dhe 1.759 hipoteka në tremujorin e parë

R Zh

Formacioni i mundshëm i Ballkanit përballë CFR Cluj

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More