Agjencia Zhurnal.mk.

Konfirmohet lajmi Zhurnal-it: AlterNativa merë ministrin Shëndetësisë dhe Informatikën, si dhe tre zv/ministra

Shkup, 4 dhjetor – Ashtu siç dy ditë më parë shkroi ekskluzivisht Agjencia e Lajmeve Zhurnal, sonte konfirmohet lajmi, duke u bë e ditur nga burime brenda AlterNativës se kjo parti merr dy ministri, atë të shëndetësisë dhe shoqërisë informatike, përcjell Zhurnal.mk

 

Zhurnal gjithashtu shkroi se Alternativa ka arritur të marë postet e zv/ministrave në Ministrinë e Bujqësisë, në Ministrinë e Arsimit dhe në Ministrinë e Kulturës, postë nënkryetar kuvendi, si dhe shumë drejtori të cilët nesër gjatë ditës do të bëhen të ditur.

Alternativa ka katër deputetë ndërsa fitoi dy ministra dhe tre zëvendës ministra. Lëvizja Besa me po të njejtën numër të deputetëve, kishte vetëm një ministri dhe dy zëvendës ministra.

Related posts

Shilegovi e nënshkroi Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

D V

Gençovska: Në këtë fazë nuk do të ketë ndryshim të pozitës së Bullgarisë ndaj Maqedonisë së Veriut

D V

Komuna e Çairit do të vendosë Memorial për viktimat e Srebrenicës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More