Agjencia Zhurnal.mk.

“Konfirmohet lajmi i Zhurnal-it”, Lëvizja Besa do të thërrasë tryezën e partive politike shqiptare

Shkup, 31 tetor – Agjencia e lajmeve Zhurnal ditë më parë “ekskluzivisht” shkroi se Lëvizja Besa do të bëj thirrje për tryezën e partive shqiptare për të diskutuar heqjen e 20% nga Kushtetuta e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

 

Lëvizja BESA në mbledhjen e fundit të Kryesisë Qendrore ka sjellë vendim për të autorizuat kryetarin e partisë të organizon thirrjen e takimit të radhës në kuadër të tryezës së partive parlamentare shqiptare konform marrëveshjes politike te partive shqiptare ne RMV.

“Ditëve në vazhdim do dërgojmë ftese te gjitha subjektet politike shqiptare të përfaqësuara në parlament dhe presim që ashtu si jemi zotuar bashkërisht t’i përmbahemi zotimeve tona nga Deklarata e përbashkët”, njoftojnë nga Lëvizjes Besa për Zhurnal.mk.

Related posts

Rritet numri i tentimeve për vetëvrasje në Gostivar, dominon gjinia femërore

Xh M

ASh: Regjimi Ahmeti-Zaev-Mijallkov po e fal edhe një kriminel

Redaksia

Remenski tregon sa anëtarë të LSDM-së kanë të drejtë vote ditën e diel

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More