Agjencia Zhurnal.mk.

Konferencë “Digjitalizimi dhe transferi i teknologjive për uljen e emetimeve të karbonit

Shkup, 2 nëntor – Fondacioni për servis sipërmarrës për të rinj dhe Fondacioni për Menaxhment dhe Hulumtim Industrial organizojnë konferencë hibride “Digjitalizimi dhe transferi i teknologjive për uljen e emetimeve të karbonit”, që sot dhe nesër do të mbahet në hotelin “Hilton” në Shkup.

 

Ngjarjen do ta hapin drejtori i Fondit për Inovacione dhe Zhvillim Teknologjik, Kosta Petrov dhe kryetarja e MASIT, Aneta Pesheva.

“Konferenca digjitale ka për qëllim që ta njohë sektorin IKT si lojtar kyç në luftën kundër ndryshimeve klimatike, t’i inspirojë kompanitë të investojnë në zhvillimin dhe shpërndarjen e teknologjive më të gjelbra digjitale dhe shërbime me qëllim të transformimit digjital në interes të mjedisit jetësor, shoqërisë dhe ekonomisë”, sqarojnë organizatorët.

Related posts

Tre persona lëndohen si pasojë e një aksidenti në Kavadar

N E

KRSKRR apelon që të rritet siguria e fëmijëve në komunikacion

D V

ODIHR: Raundi i dytë i Zgjedhjeve lokale u realizua në frymë garuese, por janë regjistruar pretendime për presion mbi votuesit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More