Agjencia Zhurnal.mk.

Koncert humanitar “Gratë për gratë”

Shkup, 16 tetor – Në Filarmoni sot do të realizohet koncert humanitar i titulluar “Gratë për gratë”.

Koncerti i kushtohet ngritjes së vetëdijes për kancerin në gji, ndërsa mjetet nga çdo biletë e blerë do t’i dhurohen drejtpërdrejtë Shoqatës “Jemi Dashuri”, për gratë të cilat luftojnë me këtë sëmundje. 

Ngjarja është mundësuar nga Ministria e Kulturës dhe Europe House – Skopje. 

Related posts

LSDM: Mickoski të përgjigjet për takimet me Palevskin

Xh M

Policia në tërësi e zbardhi rastin në Karbinci, nuk ka elemente të veprës penale

Xh M

Xhaferi kryeministër, partitë politike po përgatiten për qeveri teknike dhe për zgjedhje

Xh M