Agjencia Zhurnal.mk.

Koncepti i ri i Xiaomit ju lejon të ngjitni një lente të kamerës Leica

Koncepti i ri i telefonit Xiaomi lejon që një lente e kamerës Leica me madhësi të plotë të ngjitet në pjesën e pasme të një versioni prototip të 12S Ultra. Versioni i telefonit inteligjent i lëshuar në fillim të këtij viti tashmë dihet që ka një sensor kamere të tipit 1 inç në pjesën e pasme, i cili është shumë më i madh se ata që përdoren zakonisht në telefona dhe më shumë në përputhje me atë që mund të gjeni në një kamerë kompakte të pavarur. Koncepti i ri i Xiaomit i jep atij një sensor dytësor 1 inç, si dhe një lente me madhësi të plotë për t’u përshtatur.

 

Në një trailer ngacmues, Xiaomi tregon se si koncepti është krijuar për të punuar me lente në linjën e serisë M të Leica-s.

Xiaomi ka bashkëpunuar më parë me Leican për të bashkë-zhvilluar sistemin e kamerës të përdorur në 12S Ultra, për të cilin GSMArena raporton se përfshinte bashkëpunimin në dizajnimin e optikës së tij.

Related posts

Studioja e efekteve vizuale që ka punuar në filma si Lord of the Rings dhe Avatar shitet për 1.6 miliardë dollarë

D V

WhatsApp shton opsionet e periudhave kohore për fshirjen e bisedave në mënyrë automatike

D V

Lojërat dhe ngjarjet e lojërave që shënuan vitin 2021

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More