Agjencia Zhurnal.mk.

Komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa, ngelet në fuqi ndalesa për automjete transportuese në aksin Tetovë – Kodra e Diellit

Shkup, 30 nëntor – Mbetet në fuqi ndalesa për automjete të rënda transportuese në aksin Tetovë – Kodra e Diellit. Në akset e tjera në shtet, komunikacioni po zhvillohet pa ndalesa nëpër rrugë vende-vende të lagështa dhe mbetke të dobëta të borës në rrugë në disa vende më të larta.

“Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë” bën apel për vozitje të kujdesshme dhe përshtatjen e shpejtësisë sipas kushteve në rrugë.

Related posts

Kryesia e LSDM sonte vendos për propozimet e VMRO

Xh M

Sllupçani nuk lëshon pe, në Haraçinë sot përfundon aktiviteti i EVN që vjedhjet e rrymës të ulen në 10 për qind

Xh M

A mund të kthehet referendumi në tavolinë si rrugëdalje për ndryshimet kushtetuese?

I Z