Agjencia Zhurnal.mk.

Komuna e Sarajit: Të enjten vaksinim mobil në Saraj

Shkup, 31 gusht – Komuna e Sarajit informon banorët se kanë gjetur akordin me Shtëpinë e Shëndetit Shkup për të vazhduar aksionin e vaksinimit mobil. Gjithashtu nga Komuna apelojnë që të vaksinohen të gjithë banorët pa dallim vendbanimi.

 

Njoftim

“Komuna e Sarajit në bashkëpunim me Shtëpinë e Shëndetit Shkup vazhdojnë aksionin për vaksinim mobil në vendbanimet e komunës tone”, shkruajnë nga komuna.

Me datë 02.09.2021 (e ejnte) vaksinimi do të bëhet në vendbanimin Saraj gjegjësisht në objektin e shkollës fillore “Dituria” nga ora 10:00 deri 14:00.

Apelojmë gjithë banorët pa dallim vendbanimi, ta shfrytëzojnë këtë mundësi dhe të vaksinohen dhe pa nevojë për prenotim (termin).

Related posts

Për vozitje të shpejtë janë sanksionuar 259 shoferë

D V

Për dy qese plastike, qytetarët do të paguajnë aq sa kushton një bukë

D V

“Trajektorja” shtyhet derisa të emërohet gjykatës i ri

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More